top of page

£1000 kary za brak formularza spisu ludności Census!


Dzisiejszy post poświęcę głównie Census 2021, czyli spisowi ludności w Wielkiej Brytanii.

Spis ludności to badanie, które odbywa się w Wielkiej Brytanii co 10 lat i daje nam obraz wszystkich osób i gospodarstw domowych w Anglii i Walii. Następny spis powszechny odbędzie się w niedzielę 21 marca 2021 roku.


Nasze odpowiedzi na pytania dotyczące spisu ludności pomogą organizacjom w podejmowaniu decyzji dotyczących planowania i finansowania usług publicznych w naszych okolicach, w tym transportu, edukacji i opieki zdrowotnej.


Każde gospodarstwo domowe powinno złożyć swój wniosek do niedzieli 21 marca 2021 r. Wyjątkiem są tutaj osoby przebywające w Wielkiej Brytanii krócej niż 3 miesiące.


Wypełnianie takiego wniosku powinno zająć maksymalni 30 minut. Z uwagi na to, że wnioski są w języku angielskim to mogą być problemowe dla osób nie rozumiejących angielskiego lub mający pewne ograniczenia językowe.


Właśnie dla takich osób Census udostępnił wersję pytań w języku polskim, tylko dla podglądu. Ma to być ułatwienie dla osób z ograniczona znajomością języka angielskiego.


Wniosek z pytaniami w języku polskim do pobrania tutaj:

Polish-Household-Questionnaire-guidance-
.
Download • 727KB

Proszę pamiętać, że mimo polskiej wersji wniosek musi być wypełniony w języku angielskim.

Co najważniejsze nie wypełnienie kwestionariusza lub podanie nieprawdziwych informacji może skutkować karą grzywny w wysokości do £1000.


Należy pamiętać, że niektóre pytania w tej aplikacji są wyraźnie oznaczone jako nieobowiązkowe. Nie udzielenie na nie odpowiedzi nie stanowi wykroczenia.


Zdarzają się sytuacje, gdzie gospodarstwa domowe nie otrzymały wniosku Census 2021 z kodem dostępu, dlatego koniecznie należy zwrócić się o przesłanie takiego kodu. O kod dostępu do spisu ludności należy poprosić tutaj.


Wszelkie pytania i wątpliwości można rozstrzygnąć podczas kontaktu z Census a dostępne formy kontaktu znajdują się na ich stronie tutaj.


Dodatkowo jako centrum wsparcia imigrantów oferujemy darmowe wyjaśnienia w sprawie nadchodzącego spisu ludności. Pytania można kierować na maila info@kjbinternationalaid.com lub w Social Media (Facebook, Instagram, Google, LinkedIn)


Serdecznie pozdrawiamy


KJB International Aid Consulting & Coaching

Landline: +44 1733752295

WhatsApp: +44 7305464275 Email: info@kjbinternationalaid.com


  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • Twitter Social Icon
bottom of page