top of page

Brexit: Końca nie widać!

Updated: Apr 26, 2020

Jakiś czas temu obiecałam sobie, że nie wspominam już więcej o Brexicie na mojej stronie, ponieważ przez te wszystkie zawirowania, czułam się jakbym za każdym razem podawała nieprawdziwe informacje. Dziś jednak nie wytrzymałam i musze wyrazić swoją opinie, ponieważ jestem już zmęczona tym tematem. Zapewne znajdą się tacy co zaczną krytykować i stwierdzą, żebym się zamknęła i nic lepiej nie mówiła. Natomiast na przekór wszystkiemu zaryzykuje i się wygadam.


Brexit to niekończąca się powieść, która co chwile przekazuje nowe fakty, nowych winnych i nowe warunki. Niestety nie ma to nic wspólnego z tym co zrobione być powinno. Ponad 3 lata temu ogłoszono wyniki referendum i dumni Anglicy zdeterminowani do walki z Europejczykami, zaczęli realizację swojego bajkowego planu. Rasistowskie nastawienie na obcokrajowców z Europy zaczęło się nasilać, ponieważ Anglicy byli święcie przekonani, że jeszcze chwila i wszyscy zostaną deportowani. Aż tu mija rok, dwa i nic się nie dzieje! Europejczyków przybywa a Anglicy maleją w oczach całego świata.


Jeden premier poddał się do dymisji twierdząc, że nie jest wstanie udźwignąć afery bexitowej. Przynajmniej szczerze określił swoje predyspozycje i zdolności zarządcze. Druga to następczyni, premierowa, zawzięcie walczyła by udowodnić wszystkim, że pozbędzie się Europejczyków tak jak Karaibskich obywateli z generacji Windrush. Niestety znów porażka! Kobiecina traciła czas, zdrowie i zwolenników. Za to przeciwników miała na pęczki. Nie wytrzymała presji i oddala fotel w ręce tyrana. No cóż jako trzeci premier wystartował z zapewnieniami i obietnicami, że 31 października 2019 Wielka Brytania opuści Unie Europejska na 100%. W swoje obietnice zaangażował nawet królową, która osobiście wyczytała zamierzone cele i plany rządowe.


Wszyscy zafascynowani działaniami obecnego premiera! Mówią: nareszcie sprawy Brexitu ruszyły do przodu; w końcu mamy jakieś postępy, ponieważ niezależnie od tego czy będzie ugoda z Unia czy nie, to i tak opuszczamy UE z dniem 31 października 2019. A tu taki obrót zdarzeń! Premier tylko sobie gadał by zebrać jak najwięcej zwolenników i uzyskać jak najwięcej głosów! Wszyscy byli w niego wpatrzeni jak w obrazy Picasso, a tu taki numer! Czytam i nie dowierzam – kolejne odroczenie! Najśmieszniejsze jest to, że premier twierdzi, że to decyzja Unii Europejskiej a nie jego… Co za bzdury!!! Przecież ktoś musiał poprosić o to odroczenie, więc po co tłumaczenia, że to wszystko co obiecywał jest w rękach Unii? Taki zdolny, taki inteligentny i nie przewidział takiego scenariusza… Hmm, no nic szykują nam (a raczej im) się kolejne wybory i kontynuacja oczekiwania na Brexit.


Jeśli jesteście zaskoczeni tak samo jak ja to zostawcie lajka albo komentarz… Możecie tez wyrazić swoja opinie lub swój punkt widzenia…Serdecznie pozdrawiam

KJB International Aid

Consulting & Coaching


Landline: +44 1733752295

WhatsApp: +44 7305464275

Email: info@kjbinternationalaid.com

Website: www.kjbinternationalaid.com

___________________________________

Follow us on Facebook, Twitter or Instagram

72 views0 comments
  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • Twitter Social Icon
bottom of page