top of page

Brexit - prawda czy jedna wielka ściema?!

Updated: Feb 3, 2021

Brak porozumienia w negocjacjach związanych z wyjściem UK z UE spowodował, że każdego dnia dowiadujemy się coraz więcej o przebiegu nieszczęsnego referendum!?


Z najnowszych obserwacji wynika, że Anglicy tak naprawdę nie mieli żadnego planu, a ten cały Brexit to zwyczajny kaprys polityków! Nikt nie przewidział poważnych konsekwencji związanych z Brexitem. Wszyscy myśleli, że to tylko formalność! Wszyscy wierzyli, że po ogłoszeniu wyników referendum obywatele Unii Europejskiej będą musieli opuścić angielskie progi w trybie natychmiastowym… Nikt natomiast nie spodziewał się, że Brexit obróci się przeciwko Wielkiej Brytanii. Tylko Cameron wiedział co Brexit tak naprawdę oznacza i wpisał się z tego syfu zanim on się jeszcze rozpoczął!

Teraz kiedy negocjacje powinny zostać dopięte na ostatni guzik - my otrzymujemy różne wersje procesu Brexit-owej afery! Nie brakuje przecieków, wzajemnego pogrążania polityków czy informacji o nieczystym i niesprawiedliwym referendum! Nagle na jaw wypływają różne przesłanki: a to, że Europejczycy mieszkający w UK mieli lub mogli mieć prawo do głosowania; a to, że bardzo istotne fakty dotyczące Brexitu zostały ukryte przed angielskimi obywatelami; czy na przykład to, że zagwarantują nam, Europejczykom stały pobyt po Brexicie!


Jak się okazuje, Europejczycy mogli brać udział w głosowaniu w sprawie Brexit, ale anglicy wykluczyli nasz udział w tak ważnym dla nas wydarzeniu! Zrobili to tylko dlatego, by pokazać całemu światu, że Europejscy obywatele nie mają prawa głosu! Ogłaszając referendum oszukiwali własnych obywateli, że za pieniądze które wpłacają do Unii będą mogli wybudować np. kilkanaście szpitali itp. Jednakże, nikt nie wspomniał o swobodnym przepływie towarów i usług, który zostanie zlikwidowany i znów będzie obowiązywać cło i bezlitośni celnicy! O sile roboczej też mówiono w samych negatywach, a to przecież europejska siła robocza podwyższa poziom ekonomii społecznej, gospodarczej i finansowej w tym kraju. Ustalone podczas negocjacji przywileje dla Europejczyków (stałe lub tymczasowe rezydentury itp. o których pisałam tutaj i tutaj) to też prawdopodobnie jest ściema, tylko po to by jak najdłużej zatrzymać tanią siłę roboczą, gdyż deficyt na rynku pracy po Brexicie jest ogromny a poziom bezrobocia zamiast maleć to rośnie jak na drożdżach!


Wszystkie te przesłanki powodują, że zaczynamy się obawiać o przyszłość Europejczyków mieszkających/pracujących w UK i odwrotnie! Dlatego też kochani, nie zwlekajcie z żadnymi formalnościami, bo to będą minusy w aplikacji o stały pobyt! Masz długi to spłacaj je jak najszybciej lub skorzystaj z innych opcji (tj. anulowanie zadłużenia, ugody z kredytodawcami itp.), które również są w naszej ofercie. Masz nierozwiązane problemy z urzędem skarbowym czy Council-em to postaraj się o pozytywne rozpatrzenie tych spraw, gdyż one będą kluczem do twojej przyszłości.


Potrzebujesz wsparcia to koniecznie skontaktuj się z nami mailowo info@kjbinternationalaid.com lub telefonicznie 01733 752295. Nasza firma ma naprawdę najlepszą ekipę jeśli chodzi o rozwiązanie wszelkich problemów w UK.

91 views0 comments
  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • Twitter Social Icon
bottom of page