top of page

Drugi grant dla samozatrudnionych już otwarty (SEISS)

Drugie i prawdopodobnie ostatnie wsparcie dla samozatrudnionych zostało otwarte dzisiaj 17 sierpnia 2020.

Miliony osób samozatrudnionych, których źródła utrzymania ucierpiały z powodu koronawirusa, będą mogły ubiegać się od dziś o drugą wypłatę z rządu do maksymalnej wysokości £6570. Ma to służyć jako pomoc rządowa w Wielkiej Brytanie na odbudowę gospodarki i osób samozatrudnionych, które zostały dotknięte pandemia.


Jak dotąd z programu, głownie pierwszego grantu skorzystało ponad 2.7 miliona osób, wykorzystując łączną kwotę w wysokości 7.8 miliarda funtów. Rząd w Wielkiej Brytanii przekazał taki kapitał by pomóc osobom na samozatrudnieniu przejść przez kryzys spowodowany koronawirusem.


Uprawnieni będą teraz mogli otrzymać drugą i prawdopodobnie ostatnią dotację w wysokości 70% ich średnich miesięcznych zysków handlowych, a pieniądze zostaną przelane na ich konta bankowe w ciągu sześciu dni roboczych od złożenia wniosku.


Do programu kwalifikuje się każda samozatrudniona osoba, która został dotknięta koronawirusem od dnia 14 lipca 2020.


Ogólnie rzecz biorąc program wsparcia dochodu dla samozatrudnionych pomógł już milionom ciężko pracującym ludziom, których działalność na angielskim rynku ma kluczowe znaczenie dla gospodarki.

HMRC skontaktuje się ze wszystkimi potencjalnie uprawnionymi klientami, aby poinformować ich, że mogą ubiegać się o drugą i prawdopodobnie ostatnią dotację SEISS.


Kryteria kwalifikacyjne pozostają takie same jak w przypadku pierwszej dotacji, przy czym zyski handlowe nie mogą być większe niż £50 000, co stanowi co najmniej połowę ich całkowitego dochodu.


SEISS jest częścią kompleksowego pakietu wsparcia dla osób samozatrudnionych, w tym pożyczek Bounce Back, odroczenia podatku dochodowego, zwiększonych limitów z Universal Credit, wakacji hipotecznych i różnych programów wsparcia biznesowego, które rząd wprowadził w celu ochrony firm w tym niefortunnym okresie.  

Kanclerz przedstawił również rządowy plan na rzecz zatrudnienia, aby wspierać, chronić i tworzyć miejsca pracy w całym kraju - w tym w budownictwie i mieszkalnictwie, poprzez np. finansowanie dekarbonizacji budynków sektora publicznego.


Druga dotacja dla samozatrudnionych będzie otwarta aż do 19 października 2020. Po tym okresie nie będzie już można aplikować o drugi grant.


Jeśli nie kwalifikujesz się do grantu pamiętaj ze jest kilka dodatkowych opcji z których możesz skorzystać jako osoba samozatrudniona. O dodatkowym wsparciu dla samozatrudnionych w UK pisaliśmy w oddzielnym poście: "Pomoc finansowa dla samozatrudnionych".


Pamiętaj, też ze zawsze możesz skorzystać z naszych usług dzwoniąc pod numer 01733 752295 lub wysyłając na maila na info@kjbinternationalaid.com. Oferujemy darmowe i płatne porady dla Polaków w UK. Sam decydujesz jaka opcja ci odpowiada. Ogólnie działamy na zasadach centrum wsparcia imigrantów i oferujemy szeroką gamę usług.


Serdecznie zapraszamy.KJB International Aid Consulting & Coaching                                                                 

Landline: +44 1733752295

WhatsApp: +44 7305464275 Email: info@kjbinternationalaid.com Website: www.kjbinternationalaid.com ___________________________________ Follow us on Facebook or Instagram

192 views0 comments
  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • Twitter Social Icon
bottom of page