top of page

Koniec z depozytami, opłatami administracyjnymi za wynajem i bezpodstawnej eksmisji!

Updated: Apr 26, 2020

Ponad pól roku temu ustalono, że zgodnie z prawem od 1 czerwca 2019 r. Agenci i wynajmujący nie będą mogli pobierać opłat administracyjnych za przedłużenie umowy najmu. Natomiast jeśli umowa najmu została zawarta przed 1 czerwca 2019 r., i w tej w umowie uzgodniono, że będą w niej obowiązywać pewne opłaty za przedłużenie kolejnych umów, wówczas wynajmujący lub agent może pobierać takie opłaty za nową umowę na czas określony lub ustawową umowę okresową do 31 maja 2020 r. W innych przypadkach Agencja czy landlord nie maja prawa pobierać takich opłat. Wszelkie tego typu opłaty zostały zbanowane, a właściciele lub agenci, którzy naliczają je w dalszym ciągu, mogą zostać ukarani grzywną w wysokości £5000 za pierwsze wykroczenie. Jeśli ponownie złamią zasady w ciągu pięciu lat, mogą otrzymać nieograniczoną grzywna.


Niedawno ogłoszono dodatkowe plany pomocy nabywcom domów i najemcom, przekazania władzy i finansowania społecznościom oraz poprawy bezpieczeństwa budynków. Świetna wiadomość dla poszukujących mieszkania na wynajem lub planujących zakupić własne.


Rewolucyjna nowa oferta dla najemców przywróci uczciwość i przejrzystość na rynku mieszkaniowym dzięki nowym propozycjom zaprezentowanym w ramach Mowy Królowej (Queen’s Speech).

W ramach tych planów miliony najemców skorzystają z nowego dożywotniego systemu depozytów, dzięki którym ciężko zarobione depozyty zostaną przeniesione z nieruchomości do nieruchomości - dając najemcom możliwość zabezpieczenia swoich pieniędzy przed nieuczciwymi landlordami, którzy zazwyczaj nie oddają depozytów.

Potwierdzono również propozycje zniesienia eksmisji bez winy, co oznacza, że ​​landlordzi nie będą już w stanie eksmitować najemców ze swoich domów w krótkim czasie i bez uzasadnionego powodu. Ma to zapewnić większe bezpieczeństwo milionom rodzin mieszkających w wynajętych mieszkaniach.

Rząd ogłosił także plany, dzięki którym posiadanie domu stanie się bardziej przystępne. Obejmuje to nowy program First Home, który udostępnia domy ze zniżką lokalnym kupującym po raz pierwszy.


Rady będą mogły wykorzystać wkład deweloperów mieszkaniowych w obniżenie cen domów o 30% dla osób, których inaczej nie stać na zakup w ich okolicy. Program Affordable Homes również zostanie odnowiony, budując więcej domów do wynajęcia i oferując nową ofertę współwłasności.


Mówiąc w skrócie nowa ustawa o nieruchomościach zapewnia nam:

  • Lepsza ofertę dla najemców z nowym dożywotnim depozytem - dzięki czemu proces przeprowadzki będzie łatwiejszy i tańszy

  • Potwierdzenie planów zniesienia eksmisji bez winy - zapobieganie eksmisji najemców w krótkim czasie i bez uzasadnionego powodu

  • Plany obniżenia kosztów nowych domów dla miejscowej ludności i kluczowych pracowników w ich okolicy nawet o 30%

  • Największa zmianę w przepisach bezpieczeństwa budowlanego od 40 lat w celu zapewnienia nowych ram bezpieczeństwa dla wieżowców - zapewniając, że obawy mieszkańców nigdy nie zostaną zignorowane

Pamiętaj, że jeśli potrzebujesz wsparcia lub jesteś ofiara nieuczciwego landlorda, KJB International Aid jest tutaj dla was. Oferujemy darmowe i płatne porady, głównie dla Polaków Na Wyspach Brytyjskich. Nie ignoruj takiego traktowania i nigdy nie myśl, że już jest za późno na zmiany. Wspólnie zawalczymy o twoje prawa – nie bój się sprzeciw stawiać.


KJB International Aid

Consulting & Coaching


Landline: +44 1733752295

WhatsApp: +44 7305464275

___________________________________

Follow us on Facebook, Twitter or Instagram

------

593 views0 comments

Comments


bottom of page