top of page

Oszustwa w zakładach pracy w UK

Prawie 800 osób zgłosiło swoich pracodawców do HM Revenue and Customs, twierdząc, że w nieuczciwy sposób wykorzystują pieniądze uzyskane z Job Retention Scheme.


HMRC potwierdziło, że otrzymało 795 zgłoszeń o potencjalnych oszustwach związanych z programem wsparcia pracowników (Furlough Workers), Job Retention Scheme (JRS), który został przedłużony do końca października. Teraz HMRC oceni te przypadki zgodnie ze zwykłymi procedurami dotyczącymi oszustw.


Zgodnie z zasadami programu pracownicy nie mogą wykonywać żadnej pracy dla swojego pracodawcy, aby ich rola kwalifikowała się do otrzymania wsparcia finansowego, która pokrywa 80% wynagrodzenia do maksymalnie £2500 miesięcznie.


Jednak organizacje rządowe informujące o nieprawidłowościach słyszały liczne doniesienia od osób prywatnych, że ich pracodawcy proszą ich o kontynuowanie pracy, pomimo pobirania dalszego wsparcia, a pisaliśmy o tym w innym artykule.

Rzecznik HMRC powiedział: „dokłada wszelkich starań, aby obsługiwane przez nas systemy podatkowe były wykorzystywane uczciwie i wydajnie, a tam, gdzie to konieczne, podejmiemy działania w celu zapewnienia zgodności z odpowiednimi przepisami, regulacjami i przepisami regulującymi brytyjskie systemy podatkowe.


Dlatego też, HMRC wzywa każdego, kto uważa, że ​​jego pracodawca nieuczciwie domaga się wsparcia z programu JRS, do skorzystania z możliwości złożenia skargi online. Wszelkie informacje będą traktowane jako poufne.


Kanclerz Rishi Sunak, ogłaszając przedłużenie programu JRS do października, wspomniał też, że możliwy będzie powrót do pracy w niepełnym wymiarze godzin. Skoro, rząd w jakiś tam sposób dba o pracowników w UK, to warto by było w zamian zadbać o uczciwość i zgłaszać wszystkich, którzy próbują to wykorzystać naszym kosztem.


Jeśli jesteś ofiarą takiego oszustwa, to koniecznie zgłoś to do HMRC. Nie obawiaj się utraty pracy i nie akceptuj takich warunków. Jeśli natomiast masz z tym problem i nie wiesz jak go rozwiązać, skontaktuj się z nami, doradzimy ci jak się z tym uporać krok po kroku.


PozdrawiamyKJB International Aid Consulting & Coaching Landline: +44 1733752295 WhatsApp: +44 7305464275 Email: info@kjbinternationalaid.com ___________________________________ Follow us on Facebook, Twitter or Instagram

776 views0 comments
  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • Twitter Social Icon
bottom of page