top of page

POWRÓT DO SZKOŁY: Rodzice mają miesiąc na złożenie wniosku o grant na uniform o wartości do £150

Updated: Apr 26, 2020

Rodzice mogą dostać nawet 150 funtów na pokrycie kosztów mundurków szkolnych, ale termin składania wniosków upływa w ciągu kilku miesięcy. Każdy Council ma indywidualny terminy.


Dotacja może się przydać, ponieważ ostatnie badania wykazały, że koszty powrotu do szkoły osiągnęły £134, czyli o 6% więcej niż w 2017 roku. Proszę pamiętać, że niektóre miasta nie oferują dotacji, a kilka ograniczyło usługę, obwiniając oszczędności. Spośród tych, którzy zapewniają dotacje w różnych Councilach w Wielkiej Brytanii - oferują oni kwoty od £25 do £150.


City Council w Islington oferuje obecnie jedną z najbardziej hojnych dotacji, bo aż 150 funtów przyznano rodzicom tego obszaru na pokrycie kosztów mundurka szkolnego na początku szkoły średniej (secondary school). Luton Borough Council zapewnia dotację w wysokości 25 funtów rocznie na dziecko dla wszystkich dzieci szkolnych, których rodzice spełniają kryteria kwalifikujące do bezpłatnych posiłków szkolnych.


Dla porównania, szkoccy rodzice o niskich dochodach otrzymają co najmniej £100 na dziecko. W Walii rząd zapewnia jednorazową dotację na mundurki szkolne do wartości £125 dla uczniów, którzy ubiegają się o bezpłatne posiłki w szkole. Tymczasem w Irlandii Północnej władze wypłacają uczniom jednolitą dotację w wysokości od £22 do £56 na bezpłatne posiłki w szkole.


Chociaż nie ma oficjalnego terminu ubiegania się o dotację z Anglii, The Sun twierdzi, że większość Rad Miasta ma termin do 30 września.


Są też takie Rady Miasta, w których termin przypada na marzec 2020 r., Więc najlepiej sprawdzić bezpośrednio na stronie wybranego Councilu, aby nie przegapić.


Kto kwalifikuje się do dotacji na mundurki szkolne?


To jest zależne od władz lokalnych, ale co do zasady granty są dostępne dla osób korzystających z poniższych świadczeń:

 • Income support

 • Universal credit

 • Income-based jobseeker’s allowance

 • Child tax credit – as long as you’re not entitled to working tax credit

 • Employment support allowance

 • State pension – as long as it’s your main source of income

 • Support under Part IV of the Immigration and Asylum Act 199

 • Możesz również kwalifikować się, jeśli Twój roczny dochód jest mniejszy niż £16.190, podczas gdy niektóre Rady Miasta zapewniają dotacje tylko dzieciom, które otrzymują darmowe posiłki w szkole.


Często dzieci, które kwalifikują się do bezpłatnych posiłków szkolnych, będą również kwalifikować się do jednorazowej pomocy - jeśli jest ona oferowana przez określoną radę.


Jak można się dowiedzieć, czy twój Council oferuje pomoc?


Można to sprawdzic na stronie GOV.UK umieszczając kod pocztowy. Nastąpi wtedy przekierowanie do strony internetowej danego Councilu, gdzie należy wyszukać „uniform grant” w sekcji „education”, aby dowiedzieć się, jakie granty są dostępne na danym obszarze.


W tej sekcji można też dowiedzieć się, czy oferowana jest pomoc, ile można uzyskać, jakie kryteria i jakie kroki należy podjąć, aby złożyć wniosek.


Po za tym, zawsze można skontaktować się z nami i uzyskać szczegółowe informacje na temat grantów, dotacji, wsparcia finansowego i wielu innych.


Inne opcje dla rodziców szukających wsparcia finansowego na wydatki szkolne?

Jeśli City Council w twoim mieście nie przyznaje dotacji na mundurki szkolne lub buty, to bez obaw bo jest jeszcze kilka innych opcji:

 • Specjalne organizacje charytatywne czasami udzielają dotacji na pokrycie kosztów edukacji. Należy jednak pamiętać, że często mają oni do zaoferowania ograniczoną ilość pieniędzy i zwykle mają bardzo szczegółowe kryteria, które należy spełnić, aby otrzymać dotację. Najlepiej jest skontaktować się ze szkołą, aby sprawdzić, czy lokalna organizacja charytatywna może pomóc.

 • Zwróć także uwagę na lokalne wyprzedaże odzieży używanej, często reklamowane w domach kultury lub w mediach społecznościowych.

 • Możesz również odwołać się do szkoły dziecka, jeśli martwisz się o zapewnienie mundurka.

Życzymy powodzenia rodzicom i uczniom rozpoczynającym rok szkolny.
Serdecznie pozdrawiamy


KJB International Aid

Pomoc Polakom Na Wyspach


Landline: +44 1733752295

WhatsApp: +44 7305464275

Email: info@kjbinternationalaid.com

___________________________________

Follow us on Facebook, Twitter or InstagramŹródło: The Sun


492 views0 comments
 • Facebook Social Icon
 • Instagram Social Icon
 • Twitter Social Icon
bottom of page