top of page

Rząd ogłasza podwyżkę wynagrodzeń dla 2.8 miliona ludzi

Updated: Apr 26, 2020


No nieźle zaczynamy Nowy Roku - Krajowa płaca ma wzrosnąć o 6.2% w 2020 r. Minimalna stawka wynagrodzenia wzrasta z £8.21 do £8.72 za godzinę naszej pracy. Nowa stawka zaczyna obowiązywać od 1 kwietnia 2020 r. i tylko dotyczy osób powyżej 25 lat. To jest największy wzrost minimalnego wynagrodzenia w historii. Według szacunków niezależnej komisji ds. Niskiej Płacy. prawie 3 miliony pracowników skorzysta ze wzrostu minimalnego wynagrodzenia.Premier Boris Johnson powiedział:

„Ciężka praca zawsze powinna się opłacać, ale zbyt długo ludzie nie widzieli podwyżek, na jakie zasługują.


Nasz rząd położy temu kres, dając prawie trzem milionom ludzi godnie zasłużoną podwyżkę płacy […].


Ale to nie wszystko! Wchodząc w nową dekadę, podnosimy nasze cele, aby pomóc ludziom zarobić więcej w ciągu następnych pięciu lat i zwiększyć dostęp do możliwości w naszym wspaniałym kraju.”


Sekretarz ds. Biznesu i energii Andrea Leadsom powiedziała:

„Chcemy, aby Wielka Brytania była najlepszym miejscem na świecie do pracy i rozwoju firmy. Zatrudnienie jest rekordowo wysokie oprócz inwestowania […].


Wzrost wynagrodzeń naszych ludzi włoży więcej pieniędzy do kieszeni milionów ciężko pracujących Brytyjczyków w całym kraju (o Europejczykach nawet nie wspomniano) - ale na tym nie poprzestaniemy.


Chcemy, aby Wielka Brytania była pierwszym krajem na świecie, który wyeliminuje niskie płace w ciągu najbliższych pięciu lat.”


Zapewne ucieszymy się z podwyżek, ale wydaje mi się, że Andrea Leadsom trochę prze - kolorowała tych ciężko pracujących Brytyjczyków. Każdy z nas jest świadomy, że za najniższą krajowa pracują praktycznie tylko Europejczycy. Rzadkością jest widok Anglika na fabryce czy w magazynie, na produkcji czy przy sprzątaniu hotelowych pokoi. Nawet opiekunowie osób starszych to w większości Europejczycy… No nic, cieszmy się chociaż z tego, że kasy nam trochę przybędzie.


Rząd w pełni zaakceptował zalecenia Komisji ds. Niskiej Płacy po konsultacji z zainteresowanymi stronami, takimi jak związki zawodowe, przedsiębiorstwa i pracownicy naukowi.


Ogłoszono także plany rozszerzenia zasięgu krajowej płacy zapewniającej utrzymanie na poziomie krajowym dla pracowników w wieku 23+ od kwietnia 2021 r. oraz dla osób w wieku 21+ w ciągu najbliższych pięciu lat. Oczekuje się, że przyniesie to korzyść około 4 milionom nisko opłacanych pracowników. Na szczegóły tej oferty musimy czekać aż do wiosny bieżącego roku.


Podwyższone stawki zostały rekomendowane przez Low Pay Commission, niezależny organ, który doradza rządowi w sprawie krajowej płacy minimalnej i przedstawia się następująco:

  • Krajowa płaca zapewniająca utrzymanie dla osób powyżej 25 roku życia wzrośnie o 6,2% z £8.21 do £8.72 za godzinę.

Krajowa płaca minimalna wzrośnie we wszystkich grupach wiekowych, w tym:

  • Wzrost o 6,5% z £7.70 do £8.20 dla osób w wieku 21–24 lat

  • Wzrost o 4,9% z £6.15 do £6.45 dla osób w wieku 18–20 lat

  • Wzrost o 4,6% z £4.35 do £4.55 dla osób poniżej 18 roku życia

  • Wzrost o 6,4% z £3.90 do £4.15 dla uczniów

Wzrost rocznych zarobków wynosić będzie £930 porównując roczne zarobki brutto osoby pracującej 35 godzin tygodniowo według nowej stawki (£8.72) od kwietnia w porównaniu ze stawką za 2018/19 (£8.21).


Podsumowując można stwierdzić, że ten Nowy Rok, niby Przestępny, wróży nam więcej kasy. Za to ceny naszych usług pozostają bez zmian. Serdecznie zapraszamy i liczymy na równie owocna współpracę jak w roku ubiegłym.


KJB International Aid

Consulting & Coaching


Landline: +44 1733752295

Whats app: +44 7305464275

Email: info@kjbinternationalaid.com

Website: www.kjbinternationalaid.com

___________________________________

Follow us on Facebook, Twitter or Instagram

------


710 views0 comments
  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • Twitter Social Icon
bottom of page