top of page

Sprawdź czy twoje dziecko też ma zgromadzone oszczędności przez rząd?

Fundusze powiernicze dla dzieci będą dostępne po raz pierwszy w historii - HMRC aktualizuje zasady sprawdzania dostępności środków. Nie przegap takiej okazji.


Około 800 000 szczęśliwych nastolatków skorzysta z 700 milionów funtów aktywów wpłacanych przez rzad na poczet CTF, które osiągną termin zapadalności w tym roku podatkowym, podczas gdy kolejne 7.5 miliarda funtów zostanie wypłacone w ciągu następnej dekady. Pierwsze wypłaty nastolatkowie otrzymają już 1 wrzesina 2020.

Co to jest fundusz powierniczy na dzieci?


CTF (Child Trust Fund) zostały uruchomione w 2005 roku przez ówczesnego kanclerza Gordona Browna. Miał to być sposób na zagwarantowanie pewnego startu finansowego dzieciom w momencie osiągnięcia przez nich 18 roku życia.


Tego typu oszczędności były dostępne dla dzieci urodzonych po 1 września 2002, czyli dzieci, które będą obchodzić swoje 18-te urodziny we wrześniu br.


Kiedy ten program oszczędnościowy został po raz pierwszy uruchomiony, rząd Wielkiej Brytanii przekazywał £250 na każde dziecko lub £500 dla rodzin o niskich dochodach. W wieku siedmiu lat otrzymano drugą kwotę w wysokości £250 lub £500. Początkowa suma została zmniejszona do £50 lub £100 dla rodzin o niższych dochodach w sierpniu 2010 r., a cały program funduszu powierniczego został całkowicie wstrzymany w 2011 r. W tamtym czasie CTF został zastąpiony przez Junior ISA.


Przeniesienie z CTF do Junior ISA stało się możliwe od kwietnia 2015 r. Wielu rodziców przeniosło pieniądze, aby skorzystać z szerszego wyboru dostawców i inwestycji.


Jednak nadal istnieje wiele CTF, a dzieci urodzone między 1 września 2002 a 2 stycznia 2011 będą mieć oszczędności, nawet jeśli rodzice nie mają świadomości o ich istnieniu. To dlatego, że jeśli rodzice sami nie otworzyli konta CTF dla swoich dzieci, rząd otworzył te konta za nich.


Sprawdź tutaj czy twoje dziecko ma takie konto. Takie informacje można sprawdzić samemu i upewnić się, że twój dzieciak ma dane konto oszczędnościowe.


HMRC ułatwiło znajdowanie osobistego konta CTF. Uznali, że formularz online, który udostępnili klientom w celu śledzenia ich CTF. Wymaga to pewnego poziomu weryfikacji tożsamości i danych zwiazanych z dzieckiem.

W razie jakichkolwiek problemów proszę o kontakt.


KJB International Aid Consulting & Coaching                                                                 

Landline: +44 1733752295

WhatsApp: +44 7305464275 Email: info@kjbinternationalaid.com Website: www.kjbinternationalaid.com ___________________________________ Follow us on Facebook or Instagram

264 views0 comments
  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • Twitter Social Icon
bottom of page