top of page

Szpitalne parkingi będą bezpłatne!

Updated: Apr 26, 2020

Osoby niepełnosprawne, osoby często przebywające w szpitalu, rodzice chorych dzieci nocujących w szpitalach oraz pracownicy pracujący w systemie nocnej zmiany nie będą musieli płacić za parking NHS od kwietnia 2020 r.

Tysiące pacjentów i odwiedzających NHS w Anglii będzie miało dostęp do bezpłatnego parkingu szpitalnego zgodnie z nowym podejściem opracowanym przez Sekretarza Zdrowia Matta Hancocka.

Rząd weźmie również pod uwagę pojemność parkingową w całym kraju oraz to, w jaki sposób udoskonalona technologia zmniejszy obciążenia szpitali i odciąży odwiedzających.


Obecnie NHS-y są odpowiedzialne za dokonywanie własnych ustaleń dotyczących parkowania samochodów, w tym ustalanie wszelkich opłat. Wszelkie zyski z opłat parkingowych należy ponownie zainwestować w opiekę pierwszej linii.


Od kwietnia br. oczekuje się, że aż 206 parkingów szpitalnych w Anglii zapewni bezpłatny parking dla grup, które mogą być częstymi gośćmi w szpitalu lub dla tych, którzy w muszą odwiedzać szpital codzienne. Dlatego też ustalono, że poniżej wymienione osoby będą zwolnione z obowiązku płacenia za parking szpitalny a są nimi m.in.:

  • Posiadacze Blue Badge

  • Ambulatoryjne osoby, które muszą uczęszczać na regularne wizyty w celu radzenia sobie z chorobami długoterminowymi

Bezpłatny parking będzie oferowany także o określonych porach dnia niektórym grupom, w tym:

  • rodzice chorych dzieci przebywających w szpitalu na noc

  • pracownicy pracują na nocne zmiany

Sekretarz zdrowia Matt Hancock powiedział:


„W tym miesiącu miliony ludzi zaufały temu rządowi. Jednym z problemów wymienianych regularnie na progu było to, że osoby wrażliwe i pracownicy pracujący w nocy muszą płacić za parking w szpitalu. Dlatego dzisiaj realizujemy nasze zobowiązanie do manifestu i przedstawiamy nasze nowe podejście do opłat parkingowych w szpitalach NHS.


Obecnie sytuacja różni się w zależności od szpitala. Zamiast tego od kwietnia w całym kraju osoby o największej potrzebie - takie jak osoby niepełnosprawne, rodzice nocujący z chorymi dziećmi w szpitalu i pracownicy NHS pracujący na nocnych zmianach - nie będą już musieli płacić za parking.

To kolejny przykład tego, jak ten rząd dotrzymuje naszych obietnic i koncentruje się na priorytetach ludzi.”

Pamiętaj, że darmowe parkingi szpitalne wejdą w życie z dniem 1 kwietnia 2020 r. Dlatego też, zapisz się do naszej listy mailingowej i bądź na bieżąco ponieważ w kolejnych postach będziemy informować o szczegółach i koniecznej dokumentacji.


KJB International Aid

Consulting & Coaching


Landline: +44 1733752295

Whats app: +44 7305464275

Email: info@kjbinternationalaid.com

Website: www.kjbinternationalaid.com

___________________________________

Follow us on Facebook, Twitter or Instagram

------66 views0 comments
  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • Twitter Social Icon
bottom of page