top of page

Ten prosty błąd dodaje do twojego ubezpieczenia samochodu ponad £500!

Updated: Apr 26, 2020

Odnowienie ubezpieczenia samochodu może czasem być bardzo problematyczne a uzyskanie taniej skladki może graniczyć z cudem. Wiedza, kiedy to zrobić, z którą firmą ubezpieczeniową się wybrać i jakie informacje wprowadzić, może być bardzo myląca - nawet dla najbardziej doświadczonych kierowców.


Jeśli odnowisz ubezpieczenie samochodu w ostatniej chwili, może to kosztować setki funtów. A jeśli odnowisz w tym samym dniu, może to zwiększyć Twoje składki o astronomiczną kwotę - niektóre mogą wzrosnąć nawet z £672 do £1218 - to daje wzrost o £546.


Zgodnie z ustaleniami najlepszy czas na przedłużenie ubezpieczenia to 24 dni przed końcem polisy, a robienie tego między 20 a 26 dniem przed końcem polisy może zmniejszyć koszt nawet o 40%. Takie badanie zostały przeprowadzone przez eksperta ds. finansów i oszczędzania, Martina Lewisa.

Martin wyjaśnił: „Działa to w ten sposób, że największym czynnikiem w wycenie ubezpieczenia jest „ryzyko aktuarialne”, co oznacza, że ​​cena jest podyktowana prawdopodobieństwem roszczeń na podstawie danych z historii roszczeń milionów kierowców. Niektóre z nich, w tym typ samochodu, adres i zawód są dobrze znane. Jednak organ nadzoru, FCA, ostatnio poinformował, że istnieje od 50 do 400 różnych „ukrytych” czynników, które mają ogromny wpływ na wysokość składki.


Zmiana składki lub przejście do innego ubezpieczyciela na kilka dni przed odnowieniem jest jednym z tych czynników. Ubezpieczyciele przyznali, że po prostu kierowcy, którzy opuszczają ich w ostatniej chwili, są statystycznie bardziej ryzykowni, dlatego płacą więcej.


Dlatego drogi Kierowco nie czekaj do ostatniej chwili z przedłużeniem składki na ubezpieczenie samochodu. Zrób to z wyprzedzeniem i zachowaj dodatkową gotówkę w kieszeni.


Jeśli potrzebujesz dodatkowych informacji nie wahaj się i skontaktuj się z nami. Po za tym dołącz do naszej społeczności na Facebook i bądź na bieżąco z wszystkimi nowościami.


Serdecznie pozdrawiamyKJB International Aid

Consulting & Coaching


Landline: +44 1733752295

WhatsApp: +44 7305464275

Email: info@kjbinternationalaid.com

Website: www.kjbinternationalaid.com

___________________________________

Follow us on Facebook, Twitter or Instagram

------

94 views0 comments
  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • Twitter Social Icon
bottom of page