top of page

Uwaga na oszustów!

Updated: Apr 26, 2020

HM Revenue and Customs ostrzega miliony klientów korzystających z usługi Self Assessment, aby byli świadomi oszustów, którzy wykorzystują nadchodzący termin 31 stycznia 2020.

W ciągu ostatniego roku HMRC otrzymało od społeczeństwa prawie 900 000 raportów na temat podejrzanych kontaktów HMRC - połączeń telefonicznych, SMS-ów lub e-maili. Ponad 100 000 z nich to oszustwa telefoniczne, a prawie 620 000 opinii publicznej dotyczyło fałszywych rabatów podatkowych.

Niektóre z najczęstszych trików używanych przez oszustów obejmują dzwonienie do podatników oferując fałszywy zwrot podatku lub udają pracowników HMRC, wysyłając SMS lub e-mail z linkiem, który przekieruje klientów na fałszywą stronę, na której zostaną skradzione dane bankowe i pieniądze. Oszuści znani są również z tego, że grożą ofiarom aresztowaniem lub uwięzieniem, jeśli fałszywy rachunek podatkowy nie zostanie natychmiast zapłacony.


HMRC uruchomiło dedykowany zespół ds. Ochrony klienta w celu identyfikowania i zamykania takowych oszustw, ale doradza klientom ostrożność, aby sami nie stali się ofiarami. Oryginalne organizacje, takie jak HMRC i banki, nigdy nie kontaktują się z klientami z prośbą o podanie kodu PIN, hasła lub danych bankowych. Klienci nigdy nie powinni podawać prywatnych informacji, odpowiadać na wiadomości tekstowe, pobierać załączników ani klikać linków w tekstach lub wiadomościach e-mail.


Proszę pamiętać, że podatek jest automatycznie odejmowany od zarobków, emerytur i oszczędności w Wielkiej Brytanii. W przypadku gdy podatek nie jest automatycznie naliczany lub gdy ludzie lub firmy osiągają dodatkowy nieopodatkowany dochód, są zobowiązani do corocznego wypełniania deklaracji podatkowej.


Podatnicy muszą wypełnić zeznanie podatkowe, jeśli:

  • zarobili ponad £2500 z wynajmu nieruchomości

  • ich partner otrzymywał zasiłek rodzinny i którykolwiek z nich miał roczny dochód przekraczający £50 000

  • uzyskał ponad £2500 innych nieopodatkowanych dochodów, na przykład z napiwków lub prowizji

  • są osobami prowadzącymi działalność gospodarczą na własny rachunek

  • mają roczny dochód przekraczające £100 000

  • otrzymują zagraniczne dochody, które nie były opodatkowane

Podjęcie odpowiedzialności finansowej nie oznacza, że ​​musisz sam zmagać się z problemami. Nigdy nie bój się prosić o pomoc. My jesteśmy tu dla ciebie.


Jeśli myślisz, że padłeś ofiara to natychmiast skontaktuj się z HM Revenue & Customs lub z nami za pomocą maila na info@kjbinternationalaid.com. Klienci są również proszeni o podjęcie działań poprzez przekazanie szczegółowych informacji o podejrzanych połączeniach lub wiadomościach e-mail podających się za HMRC na adres phishing@hmrc.gov.uk i wysłanie SMS-a na numer 60599. Klienci, którzy ponieśli straty finansowe, powinni skontaktować się z odpowiednim działem pod numerem 0300 123 2040 lub skorzystać z ich narzędzie do zgłaszania oszustw online.


Serdecznie pozdrawiamy


KJB International Aid

Consulting & Coaching


Landline: +44 1733752295

WhatsApp: +44 7305464275

Email: info@kjbinternationalaid.com

Website: www.kjbinternationalaid.com

___________________________________

Follow us on Facebook, Twitter or Instagram

------

196 views0 comments
  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • Twitter Social Icon
bottom of page