top of page

Uwaga oszuści!!!

Updated: Nov 29, 2020

W dzisiejszych czasach można by mówić, że nic gorszego już nas nie spotka. A to błąd, ponieważ są i tacy co wykorzystują ten czas na nielegalne i perfidne akcje.

Najgorszym jest to, że krzywdzą przy tym niewinnych ludzi, okradają rodziny i czasami zabierają im całe oszczędności. Bez wahania i skrupułów podają się za rządowe instytucje wymuszając zapłatę nieistniejących zaległości.


Kilkakrotnie zostaliśmy poinformowani, że ogólny numer do centrali telefonicznej Departamentu Prawnego Rządu (GLD) (020 7210 8500) i numer centrali telefonicznej (020 7210 3000) są wykorzystywane przez oszustów do próby wyłudzenia pieniądze od członków społeczeństwa.


W większości zgłoszonych przypadków oszuści twierdzą, że dzwonią z GLD lub HM Revenue and Customs (HMRC), z numerem linii informacyjnej GLD lub numerem centrali telefonicznej w ID dzwoniącego. Zwykle są bardzo agresywni przez telefon, grożąc obywatelom, że jeśli nie zapłacą określonej kwoty, policja ich aresztuje. Połączenia NIE są wykonywane przez GLD ani HMRC.


GLD nigdy nie zadzwoni z linii informacyjnej lub numeru centrali. Nigdy nie poprosimy Cię o podanie danych bankowych ani o przekazanie nam pieniędzy przez telefon.


Jeśli otrzymasz telefon od osoby, która twierdzi, że pochodzi z GLD i prosi o pieniądze, to natychmiast należy się rozłączyć i zgłosić oszusta pocztą elektroniczną na adres: phishing@hmrc.gov.uk, umieszczając tam następujące informacje:

  • data zdarzenia

  • używany numer telefonu

  • treść

Składając raport, warto poprosić o powiązanie go z numerem referencyjnym raportu NFRC200803859141. Wtedy prawdopodobnie będzie można wytoczyć grupowe śledztwo. Jeśli jesteś ofiarą oszustwa i narażono cię na straty finansowe, zgłoś to do Action Fraud.


Prosimy również o przesyłanie podejrzanych e-maili, które rzekomo pochodzą od HMRC. Wszystkie zgłoszenia można kierować na adres phishing@hmrc.gov.uk i za pomocą wiadomości tekstowej (SMS-y wysyłamy na numer 60599).

W razie braku cierpliwości lub zwyczajnej niewiedzy zawsze możecie skorzystać z naszych usług i oddać swoje sprawy w ręce specjalistów.


Serdecznie pozdrawiamy

KJB International Aid Consulting & Coaching


Landline: +44 1733752295

WhatsApp: +44 7305464275 Email: info@kjbinternationalaid.com Website: www.kjbinternationalaid.com ___________________________________ Follow us on Facebook or Instagram

300 views0 comments
  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • Twitter Social Icon
bottom of page