top of page

Working Tax Credits - korzyść czy strata?

Updated: Mar 6, 2019Najlepiej zacząć od wyjaśnienia czym jest Working Tax Credits, bo są wśród nas osoby nowo przybyłe, które jeszcze nie wiedzą o czym mowa. Krótko mówiąc - Working Tax Credit - to forma zasiłku / zapomogi dla osób pracujących więcej niż 16 godzin tygodniowo, a ich zarobki są w granicach minimalnej stawki krajowej.

Mamy tutaj plusy i minusy takiego dofinansowania. Plusem jest to, że ten tygodniowy dodatek jest praktycznie bardzo pomocny, szczególnie dla rodzin z dziećmi. Kolejnym plusem jest to, że możemy korzystać z darmowych leków, darmowych wizyt dentystycznych oraz ewentualnej hospitalizacji bez jakichkolwiek opłat. Jednakże, minusy biją na alarm dla tych, którzy nie mają zielonego pojęcia o ich istnieniu.

Pamiętaj, że każdego roku (masz czas do 31 lipca), musisz odesłać taką formę (renewal pack) z potwierdzeniem dochodów za ostatni rok podatkowy. Jeśli tego nie zrobisz zasiłek będzie wstrzymany, możliwe że będziesz obciążony jakąś karą finansową za brak wysłanej formy, w ostateczności możesz zostać poproszony o zwrot pieniędzy. Zasiłek również może zostać wstrzymany jeśli zgłosisz jakieś zmiany w swoim gospodarstwie domowym, np. status lub pracę. No i pamiętaj o błędach popełnionych przez urzędników.


Anglicy uwielbiają słowo “mistake”, czyli błąd! To słowo powtarzane jest niemal przy każdym kontakcie telefonicznym, mailowym czy osobistym. Te błędy powodują, że niniejsze zasiłki zostają wstrzymane na kilkanaście tygodni, a sytuacja bytowa naszych rodaków staje się coraz gorsza. Najczęściej rodziny z dziećmi zostają dotknięci tym błędem i nie potrafią już nigdy prawidłowo funkcjonować… Często jest też tak, że rezygnują z tych zasiłków, bo mają serdecznie dość tych angielskich zagrywek. Tylko dlaczego to zawsze my, Polacy, mamy być na tej przegranej pozycji? Dlaczego to właśnie nam brakuje odwagi by walczyć o swoje? Pora temu stawić czoła…


Jeśli tobie przytrafił się chociaż jeden minus a sprawa została zamieciona pod dywan to lepiej zrób porządek i napisz do nas. Odzyskamy co twoje za minimalna opłatą, a ty już zawsze będziesz jednym z tych, co mimo lat spędzonych na obczyźnie, wciąż posiada to nasze polskie zaparcia do walki. Nie pozwól by twoja korzyść stała się twoją stratą…Serdecznie pozdrawiamy

Zespół KJB International

Pomoc Polakom na Wyspach

Tel. 01733 752295

Email. info@kjbinternationalaid.com

84 views0 comments
  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • Twitter Social Icon
bottom of page