top of page

Wypowiedzenie umowy najmu to nie koniec świata

Updated: Feb 14, 2019

Nawiązując do postu związanego z problemami z prywatnymi landlordami (znajdziesz go tutaj)... Tak jak obiecałam dzisiejszy post nawiązywać będzie do wypowiedzenia umowy najmu... A więc pierwszy krok wykonany przez landlorda, który chce żebyś opuścił mieszkanie/dom to wypowiedzenie (Section 21 lub 8)


Istnieją 2 główne drogi, które właściciele prywatni mogą podjąć w celu odzyskania własności na podstawie ustawy Housing Act 1988:

  • Notice Section 21 (Form 6A) daje właścicielowi prawo do posiadania bez konieczności podawania powodów (przyczyn) po upływie ustalonego terminu

  • Notice Section 8 pozwala właścicielowi na poszukiwanie własności z przyczyn 2, 8, 10 do 15 lub 17 wymienionych w Załączniku 2 do ustawy - należą do nich m.in. zaległości czynszu i zachowania antyspołeczne..

We wszystkich przypadkach należy powiadomić najemcę, zazwyczaj co najmniej 2 miesiące, o zamiarze odzyskania własności.

Pamietaj jednak, ze Notice Section 8 ma troche inne zasady.

Wypowiedzenie, jeśli Landlord korzysta z sekcji 8, waha się od 2 tygodni do 2 miesięcy, w zależności z jakiej przyczyny dostajesz wypowiedzenie.


Czy Landlord musi użyć specjalnego formularza, aby zawiadomić moich najemców?

Jeśli korzystasz z Sekcji 8, musisz podać specjalny formularz podany w Form 3: Notice seeking possession of a property let on an assured tenancy or an assured agricultural occupancy.

Jesli landlord daje ci wypowiedzenie Section 21 musi on byc w Form 6a: Notice seeking possession of a property let on an assured shorthold tenancy.

Jeśli najemca odmówi opuszczenia domu w dniu określonym w wypowiedzeniu, nie ma szybszej drogi niz droga sadowa. Landlord musi wystąpić do sądów o "possession order".

Mam nadzieje ze to pomoglo chociaz troche zrozumiec prawa i obowiazki wypowiedzen w UK. Jesli jednak ciagle masz watpliwosci napisz do nas ... Jestesmy otwarci na kazdy problem.


Potrzebujesz pomocy eksperta? Skontaktuj sie z nami


KJB International

Pomoc Polakom na Wyspach

Landline: 0044 1733752295

Email: info@kjbinternationalaid.com


35 views0 comments
  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • Twitter Social Icon
bottom of page