top of page

Kres nieuczciwym landlordom!

Updated: Apr 26, 2020

Większość właścicieli zapewnia swoim lokatorom przyzwoite domy, ale niewielka mniejszość upiera się przy łamaniu prawa, co utrudnia życie najemcom, oferując im nieodpowiednie mieszkanie lub niebezpieczne warunki mieszkaniowe.

Rząd przeznaczył 4 miliony na zwalczanie przestępczości wśród landlordów z pomocą City Councilu. Nowe fundusze zostaną wykorzystane przez Council do podjęcia działań egzekucyjnych przeciwko tym landlordem, którzy kategorycznie łamią prawo. Ma to również pomóc lokatorom w uzyskaniu informacji na temat przysługujących im praw mieszkaniowych.

Takie działania zostały już dawno podjęte przez rząd i będą kontynuowane w celu wyeliminowania praktyk przestępczych na dobre. Wcześniej takie akcje nie były finansowane a odnosiły sukces. Dodatkowo, wsparcie finansowe pozwoli urzędom Council - owskim zwalczać jeszcze więcej przestępczych przypadków. Wśród Council - ów korzystających z finansowania są:

  • Yorkshire i Humberside Council - przeszkoli ponad 100 funkcjonariuszy organów ścigania w całym regionie, aby zapewnić przestrzeganie standardów przez właścicieli

  • Northampton Council - utworzy „Jednostki Operacji Specjalnych” w celu egzekwowania przepisów przeciwko najgorszym landlordem odpowiedzialnym za ponad 100 domów w mieście

  • Thurrock Council - zapewni, że najemcy mieszkać będą w przyzwoitych i dobrze utrzymanych domach. Największe zapotrzebowanie na tego typu zapewnienia liczą młodzież opuszczająca domy dziecka czy poprawczak

  • Greenwich Council - wypróbuje nowe technologie w celu identyfikacji szczególnie zimnych domów, aby zapewnić najemcom ciepło w okresie zimowym.

Obecnie przedstawiciele City Council mają już silne uprawnienia, aby zmusić właścicieli do wprowadzenia niezbędnych ulepszeń w nieruchomości za pomocą szeregu środków, w tym sankcji cywilnych i zakazów dla najgorszych przestępców. Dotacje będą wspierać szereg projektów, aby umożliwić Council - om jak najlepsze wykorzystanie tych uprawnień. Obejmie to testowanie innowacyjnych pomysłów, dzielenie się najlepszymi praktykami i egzekwowanie przepisów, w przypadku, gdy wiemy, że właściciele uchylają się od odpowiedzialności.


Ta zapowiedź pokazuje zaangażowanie rządu w pomoc ciężko pracujących najemców w całym kraju, którzy zasługują na godne warunki mieszkaniowe w wynajętych domach. Jest to zapewnienie bardziej sprawiedliwej oferty dla najemców i wzmocnienie ich pozycji, jednocześnie zapewniając większy spokój ducha. Nie unikniemy eksmisji z winy najemcy, ale właściciele nie mogą już eksmitować lokatorów bez uzasadnionego powodu. Najlepszym było ustanowienie dożywotnich depozytów czynszowych i likwidacja opłat administracyjnych. Szczegóły dotyczące tych zmian znajdziecie Państwo we wcześniejszym poście.


W razie problemów lub jakichkolwiek niejasności skontaktuj się z nami...

KJB International Aid

Consulting & Coaching


Landline: +44 1733752295

WhatsApp: +44 7305464275

Email: info@kjbinternationalaid.com

___________________________________

Follow us on Facebook, Twitter or Instagram

129 views0 comments
  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • Twitter Social Icon
bottom of page