top of page

Stary Brexit, Nowy Projekt

Updated: Mar 10, 2019


Można powiedzieć, że wkroczyliśmy w ten 2019 rok z przytupem - a przynajmniej ja wkroczyłam - zresztą jak co roku! Zawsze hucznie i wesoło, ale zaraz po tym szara rzeczywistość!


Na początku chciałabym wam życzyć wszystkiego dobrego w tym Nowym Roku 2019. Chciałabym również podziękować za owocna współpracę i za ogromne zaufanie jakim obdarzyliście naszą firmę w ostatnich latach. Cieszymy się również z naszych sukcesów, których by nie było gdyby nie nasi klienci - dlatego gorąco pozdrawiamy i polecamy się na przyszłość.


Przywitanie było, życzenia noworoczne były, to teraz czas na szarą rzeczywistość… A więc…


Z przedstawionych wcześniej założeń wynika, że Wielka Brytania powinna opuścić Europejskie progi w marcu 2019… Widomym jest też to, że negocjacje z Unią Europejską nie przeszły negocjacji w angielskim Parlamencie lub niniejsze ustalenia zostały zatajone!? Pewnym natomiast jest to, że anielskie partie polityczne prowadzą wojnę między sobą i zagłuszają istotę afery Brexit - owej.

Celem tego postu jest mój apel do wszystkich rodaków mieszkających w UK. Kochani, niezależnie od sytuacji brytyjskiego rządu i niekorzystnych negocjacji zachowajcie ostrożność, ale nie panikujcie. Nawet jeśli będzie twardy Brexit, czy też no deal Brexit my w dalszym ciągu będziemy chronieni przez prawa człowieka. Będą wymagane rezydentury dla osób już osiedlonych (nawet tych nowo przyjezdnych), ale będziemy mieli wyznaczony czas na załatwienie tych formalności. Nie czekajcie do samego końca - działajcie od razu! Jeśli po tym całym Brexicie zamierzacie zostać w UK upewnijcie się, że wszystkie formalności macie dopięte na ostatni guzik.


Rezydentury to dość skomplikowany proces. Niby nie ma wymogów a trzeba wszystko udokumentować. Niby NIN (National Insurance Number) wystarczy by sprawdzić lata a mimo wszystko pytają o potwierdzenie. Niby tylko zwykła aplikacja ale potrzebna jest znajomość języka, praw i odpowiedzi na podchwytliwe pytania… Kochani nie dajcie się zwariować tylko zróbcie odpowiedni plan działania. Możecie również dołączyć do nas na Facebooku i być na bieżąco ze wszystkimi informacjami i wskazówkami dotyczącymi Brexitu.


Dodatkowo chciałam poinformować, że w związku z powyższym podjęliśmy się pewnego wyzwanie w tym roku 2019 i utworzyliśmy specjalny projekt “Brexit - wsparcie na starcie”.


Głównym celem realizowanego projektu jest zapewnienie odpowiedniego wsparcia Polakom mieszkającym w UK. Jak sama nazwa wskazuje: “Brexit - wsparcie na starcie” - głównie dotyczy początkowego procesu i wszystkich formalności z tym związanych. Projekt ma na celu udzielanie wiarygodnych informacji i faktów związanych z Brexitem i rezydenturami. Można powiedzieć, że jest to projekt dydaktyczno - praktyczny, gdzie nasi klienci będą mogli skorzystać z obszernego kompendium wiedzy oraz praktycznych wskazówek do rozpoczęcia całego procesu.


W ramach projektu oferujemy również kompleksową obsługę i doradztwo podczas aplikowania o stałą lub czasową rezydenturę na wszystkich etapach realizacji. Rozpoczynamy od rozpoznania potrzeb klienta, dobrania odpowiednich wniosków, przygotowania kompletu niezbędnej dokumentacji aplikacyjnej, optymalizacji wytycznych pod kątem wymogów Brexitowych i kryteriów oceny wniosku, a kończymy na złożeniu odpowiedniej applikacji, monitorowaniu postępu aż do momentu otrzymania decyzji.

Usługa przygotowania aplikacji o rezydenture przez naszą firmę kierowana jest do Polaków mieszkających na Wyspach Brytyjskich, które mają w planach pozostać na terenie Anglii po Brexicie. Współpracę z nami należy nawiązać niezwłocznie po oficjalnej dacie wyjścia Anglii z UE (29 marzec 2019). Możecie robić rezerwację już teraz co gwarantuje wam priorytetową obsługę (wymagany depozyt).

Przygotowanie takiej dokumentacji zajmuje naszym specjalistom po uzyskaniu wszystkich niezbędnych danych od 5 do 20 dni roboczych. Należy pamiętać również, że dla dobrego przygotowania niezbędna jest wasza współpraca w zakresie przekazania wymaganych przez nas dokumentów i informacji.


Więcej informacji o projekcie “Brexit - wsparcie na starcie” znajdziesz wkrótce na naszej stronie, więc już dziś zapisz się na nasza listę mailingową lub obserwuj nas na Facebooku...

165 views0 comments
  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • Twitter Social Icon
bottom of page